Чого не вистачає українському політичному класу, так це, звичайно, не академічних звань!

Оскільки Україна готується до президентських виборів, саме час прочитати дисертації кандидатів.
  Чого не вистачає українському політичному класу, так це, звичайно, не академічних звань!

Колишній український диктатор Віктор Янукович прославився своїми численними академічними званнями, в тому числі і доктором економічних наук, професором, завідувачем кафедри і членом Національної Академії Наук. Всі вони були визнані незаслуженими. Скандал став гучним, коли його політичні опоненти оприлюднили неправильне написання Януковичем свого професорського звання з додатковим «Ф». Але повалений «проффессор» — не єдиний скандал в українській академії, коли мова йде про політичні елітах.

Різні кандидати, та ж історія

«Нові» обличчя української політики не набагато кращі. У 2017 році тодішній віце-президент США Джо Байден назвав прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка «розумним — доктором наук». У тому ж році Яценюк, як стверджується, займався плагіатом, який склав близько половини всієї його дисертації. Було знайдено сімдесят сторінок його дисертації, що містять матеріали з плагіату з різних джерел. Вочевидь, Джо Байден не знав про цю деталь. Проєвропейський вибір України очевидний і дійсно дуже гучний у всіх політичних колах, як і риторика про війну з Росією. Навіть так звана стіна, збудована між Росією та Україною, була названа «Стіною Яценюка». Дивно, що, коли справа дійшла до дисертації та відвертого плагіату, український Яценюк вибрав варіант президента Росії Володимира Путіна — він ще не відповів на публічно проголошені твердження про плагіат в його дисертації.

Другий український друг Джо Байдена і мер Києва Віталій Кличко, також відомий як «доктор Залізний кулак», не потребує введення. Чемпіон світу з боксу у важкій вазі та один з найбільших боксерів усіх часів, Кличко має докторську дисертацію під його чемпіонською пряжкою на поясі. Захистив дисертацію на тему «Метод визначення якості боксерів у системі багатоступеневої спортивної селекції» у Київському національному університеті фізичної культури і спорту у лютому 2000 року, колись між перемогою Саллівана «The Fighting Marine» у Гамбурзі. і втрати Кріса Берда «Швидкий вогонь» у Берліні. Будучи першим професійним чемпіоном світу з боксу та доктором наук, «доктор Залізний кулак» також є почесним професором Київського національного педагогічного університету імені Драгоманова. Хоча дехто матимуть сумніви у здатності Кличка написати дисертацію про бокс, сама тема не добре вписується в політичний порядок денний, орієнтований на демократію та економічний розвиток. Навіть боротьба з кулаками та бійки, які трапляються в Київській міській раді та Верховній Раді, навряд чи виправдають відповідність між дисертацією боксу та президентським кріслом.

Президент України Петро Порошенко захистив дисертацію на тему «Правовий контроль за управлінням корпоративними правами держави в Україні». Дисертацію захистили в 2001 році в Одеській юридичній академії, яку з 1998 року очолює «головний політик України» Сергій Ківалов. За словами Ківалова, виникли проблеми з документами, які зазвичай супроводжують дисертації, бюрократичні документи. «До речі, саме через дисертацію Порошенка я мав своє перше стягнення. Я точно не пам’ятаю ситуацію, але в документації було щось… Я, напевно, щось забув і отримав догану. Після захисту документи були приведені у відповідність», — говорить Ківалов. Не було жодних звинувачень щодо можливого плагіату в дисертації Порошенка, хоча також немає публічного доступу до ії тексту.

Українська принцеса, хоча останнім часом у відставці за віком, не збирається відступати від великої політики. Юлія Тимошенко робить свою третю спробу на посаду президента. Її попередні дві спроби 2010 і 2014 років, хоча і були невдалими, роблять її найтяжчою і найстійкішою фігурою в українському політичному істеблішменті. Як сказав Леонід Кучма: «Єдина людина в українській політиці». Відкинувши гендер, Тимошенко має докторську дисертацію на тему «Державне регулювання податкової системи», яку захистила у Київському національному економічному університеті. Її колега Олександр Турчинов, який очолює Раду національної безпеки, також спеціалізується в галузі оподаткування. Дисертація на тему: «Методична підтримка та механізм реформування та оптимізації оподаткування в сучасних економічних умовах». Через два роки він захистив іншу дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук під назвою «Тіньова економіка (методологія дослідження та механізми функціонування)»

Наука і політика

Ще однією дуже публічною, але не дуже чіткою фігурою на політичній арені України є Святослав Вакарчук. Закінчив Львівський національний університет ім. Івана Франка за спеціальністю фізика. Він продовжив свої випускні курси і захистив дисертацію на тему «Суперсиметрія електронів в магнітному полі». Квантова фізика може бути цікавою, але занадто складною для читання. Найбільш цікавим є те, що Іван Вакарчук, батько Святослава, також закінчив Львівський національний університет ім. Івана Франка — за фахом фізик, професор, завідувач кафедри та ректор. З 2007 по 2010 рр. Вакарчук старший обіймав посаду міністра освіти і науки України і став найбільш відомим за впровадженням незалежного стандартизованого тестування, яке деякі назвали успішним, а інші — катастрофою. Виявляється, Вакарчук молодший успадкував своі академічні регалії від свого батька. Не дивно, що Святослав Вакарчук ніколи не працював фізиком. Замість цього він збудував досить чудову кар’єру як музикант, будучи першою людиною однієї з найпопулярніших рок-груп в країні — «Океан Ельзі».

Прем’єр-міністр України та колишній голова Верховної Ради Володимир Гройсман стверджує чотири дипломи від двох різних вищих навчальних закладів. Причиною може бути його важке дитинство. Прем’єр-міністр Гройсман почав працювати в ранньому віці 14 років як виробник декоративних решіток, а у 16 ​​років він повинен був поєднувати своє навчання в середній школі з посадою комерційного директора місцевого ринку у Вінниці, де його батько був директором. Нещодавно було розпочато розслідування щодо нібито підроблених або незароблених дипломів Гройсмана. Проте розслідування так само несподівано скінчилося. Його академічні грамоти від «університету світового класу» були підтверджені Генеральним прокурором країни.

У всякому разі, Гройсман не має докторської дисертації, і він не один у цьому відношенні. В аналогічній ситуації опинилися й інші вищі політики, готові балотуватися в президенти. Мер Львова Андрій Садовий не має доктора. Олег Ляшко, лідер Радикальної партії, який посів третє місце на президентських виборах 2014 року, не зробив. Нарешті, колишній голова Одеської області Михайло Саакашвілі, несправедливо позбавлений громадянства України, вийшов з України і, таким чином, вийшов з президентської гонки.

План Налівайченка

Ще однією зіркою, яка може стати надією в майбутній президентській гонці, є Валентин Наливайченко. Він допоміг Саакашвілі взяти український кордон шляхом штурму в 2017 році. Наливайченко був також присутнім, коли Саакашвілі був звільнений з автомобіля служби безпеки в Києві пізніше цього року. Деякі ЗМІ намагаються намалювати Наливайченка в негативних тонах, з’єднавши його з Кремлем завдяки його попереднім навчанням у школі КДБ Андропова в Москві. Єдиною проблемою тут може бути відсутність доктора. Але це не може бути великою перешкодою. Замість того, щоб проводити докторську дисертацію на місцевому рівні, що мало значить на світовій арені, знання англійської мови стає критичним. На свою користь, Кличко, Яценюк, Порошенко і Наливайченко розмовляють ламаним англійським.

В одному з найбільш перспективних політичних тандемів, Наливайченко-Тимошенко, лише останній має докторську ступінь. І Наливайченко, і Тимошенко публічно заявили про свої президентські амбіції. Налівайченко як президент і Тимошенко на посаді прем’єр-міністра є одним зі сценаріїв для 2019 року.

Зрештою, спадщина професіонала є такою, що будь-який політик, який викладає докторську дисертацію, виглядає підозрілим.

Чи можуть президентські вибори 2019 року принести реальну і змістовну зміну? Чи може Україна бути благословенна справді освіченою командою керівників з реальними дисертаціями, вільним володінням англійською мовою та без підроблених ступенів? На жаль, для країни це питання залишається риторичним.

(по материалам http://neweasterneurope.eu)